
Skilinėja lūpų kampučiai – kaip gydyti?
Skilinėjantys lūpų kampučiai ir suskilusios lūpos, tikrai nemalonus ir skausmingas reiškinys, kuris ypač trukdo kalbant, valgant ar geriant. Atrodytų maža bėdelė padaro, kad kasdienė veikla tampa nepatogi, o ką jau kalbėti, kad sutrūkinėjusios lūpos atrodo negražios, todėl žmonės jaučiasi nejaukiai ir net ima gėdytis savo išvaizdos.
Įtrūkusios lūpos ar lūpų kampučiai erzina ir vargina didelius ir mažus, todėl svarbu laiku nustatyti pagrindines lūpų įtrūkimų priežastis ir imtis priemonių, kad būtų išvengta tolesnės žalos ir nepatogumų.
Kodėl džiūsta, sausėja lūpos ir įtrūksta lūpų kampučiai?
Lūpų kampučių ir pačių lūpų įtrūkimus gali sukelti bet kuris iš šių veiksnių:
- Atšiaurus oras, vėjas ir UV spinduliai;
- Tai kad nuolat laižote lūpas;
- Vitaminų trūkumas (ypač dažnai lūpos parodo, kad trūksta B grupės vitaminų);
- Įprotis kvėpuoti per burną;
- Seilėjimasis miegant;
- Grybelinė infekcija;
- Tam tikros formos lūpos (tokios, kurių kampučiai natūraliai nulinkę žemyn);
- Dantų protezai;
- Kai kurie saldainiai ir guma, bei dantų pasta (ypač skirta kovoti su dantų akmenimis);
- Kai kurie receptiniai vaistai, kurių šalutinis poveikis yra lūpų ir burnos sausumas.
Nors priežastys labai skirtingos, jos visos turi kai ką bendro: beveik visais lūpų kampučių įtrūkimų atvejais, problemos priežastis yra seilės. Dėl seilių susikaupimo susidaro įtrūkimai ir sausumas. Taip nuolat drėgnoje terpėje gali pradėti augti tam tikrų rūšių bakterijos ir grybeliai, kurie pažeidžia odą ir apie save praneša baltomis „putomis“ lūpų kampučiuose.
Tokie veiksmai, kaip lūpų laižymas, seilėtekis, kvėpavimas per burną ar bet koks lūpų kandžiojimas ir draskymas, gali pasireikšti dirginimu ir įtrūkimais. Giliau patyrinėjus seiles pastebėsime, kad kad seilėse esantys virškinimo fermentai gali nuplauti natūralius odos apsauginius sluoksnius, o tai savo ruožtu daro odą pažeidžiamą infekcijoms ir uždegimams. Taigi seilės tikrai nėra pagalbininkas kovoje su skilinėjančiomis lūpomis!
Kodėl skilinėja lūpos ir ką daryti?
Kai aptarėme dažniausiai pasitaikančias lūpų ir lūpų kampučių skilinėjimo priežastis, verta pagalvoti apie tai, kas galėtų suteikti palengvėjimą ir geriau jaustis ir padėtų drąsiau šypsotis.
Gerkite daugiau vandens!
Pirmiausia ką rekomenduojama daryti visiems, kurie pastebi, kad lūpos tapo šiurkščios o kampučiai įtrūko, tai gerti daug vandens. Vanduo sudaro net 70% mūsų kūno, tad nenuostabu, kad jo trūkumą pirmiausia parodo ploniausia lūpų oda.

Reguliariai naudokite gerą lūpų balzamą
Nors šaltuoju metų laiku naudoti lūpų balzamą atrodo būtų visai paprasta, daugeliui sunku tai padaryti kasdieniniu įpročiu. Tam, kad būtų lengviau šį įprotį atsiminti, lūpų balzamas visada turi būti su Jumis. Lūpų balzamo pasirinkimas taip pat svarbus. Geriausia būtų ieškoti tiršto produkto, kuriame būtų mažiau konservantų. Jį patariama tepti prieš susiduriant su atšiauriu orui, po kremu nuo saulės, o taip pat dažniau lūpas tepti peršalus. Visgi svarbi ne tik lūpų balzamo sudėtis, o ir tai, kad teptis juo Jums būtų malonu. Ypač jei lūpos suskilo vaikui, verta pasirinkti malonaus kvapo ir viliojančios išvaizdos lūpų balzamą – tokį atsiminti ir panaudoti bus daug lengviau!
Odos drėgmei ir sąnarių sveikatai praverstų geriamasis hialuronas
Kai jau vartojate pakankamai vandens, verta pagalvoti apie geriamąjį hialuroną, kuris kartais daro tikrus stebuklus. Hialurono rūgštis, tai natūrali vandenį jungianti medžiaga, randama mūsų organizme, kuri palaiko viso kūno audinius – raumenis, odą, sąnarius – sklandžiai judančius ir suteptus. Ji taip pat užtikrina ir odos drėgmę, todėl papildydami natūralias organizmo hialurono rūgšties atsargas, galite labai pagerinti savo odos, o taip pat ir sąnarių būklę.

Apsvarstykite lūpų užpildus
Mažai kas žino, kad hialurono rūgšties injekcijos turi dvejopą poveikį. Šios injekcijos veikia ne tik kaip puikus būdas mėgautis gražiu nosies, lūpų ar skruostų vaizdu, tačiau kartu jos taip pat drėkina odą ir padeda kovoti su skilinėjančiomis lūpomis, taigi viena injekcija – dviguba nauda!
Sausos lūpos = mažau skilinėjančios lūpos
Nors, tai kur kas lengviau pasakyti nei padaryti, pamėginkite nustoti laižyti lūpas, ypač kai esate lauke. Tai padaryti, kai lūpos jau yra išsausėjusios ir sutrūkinėjusios, yra gana sunku, nes lūpų laižymas yra natūrali reakcija, mat aplaižius lūpos kurį laiką jos atrodo ir jaučiasi geriau. Visgi ilgainiui tai tik pablogina reikalus, nes seilės kaipmat išgaruoja ir savo ruožtu „išsiurbia“ drėgmę nuo lūpų. Taigi aplaižius lūpas jos lieka sausesnės nei buvo prieš tai.
Įpročio atsisakyti gali padėti specialus, skonį turintis, balzamas, o taip pat kaskart pavalgius verta servetėle pašalinti visas likusias seiles, kurios susikaupia lūpų kampučiuose, kad jos nesikauptų aplink burną ir nesausintų lūpų.
Kreipkitės į dermatologą
Jei mitybą papildėte ir esate tikri, kad netrūksta vitamino B, atmetėte galimus vaistų šalutinius poveikius ir kitas jau aptartas priežastis, verta pasitelkti į pagalbą profesionalus ir kreiptis į sertifikuotą dermatologą. Be gydymo, pvz. jau minėtu lūpų balzamu, dermatologas gali paskirti vietinį steroidinį arba priešgrybelinį gydymą, kuris dažnai derinamas su specialiu lūpų balzamu. Dažnai šie gydymo būdai taikomi du kartus per dieną nuo dviejų iki keturių savaičių, tačiau galutinai atsikračius lūpų sausumo, gyvenimas tampa tikrai malonesnis!