Riebalų nusiurbimas
Riebalų nusiurbimas – viena populiariausių estetinės chirurgijos procedūrų, pacientui suteikianti išraiškingesnes ir grakštesnes kūno linijas. Poodiniai riebalai gali būti pašalinami iš įvairių kūno vietų: juosmens, pilvo, nugaros, šlaunų, sėdmenų, skruostų, pasmakrės ir kitur, kur tik yra nepageidaujamo riebalinio audinio. Jei norima pašalinti ypač didelį riebalų kiekį, operacija gali būti atliekama pakartotinai. Tai pat svarbu atkreipti dėmesį, kad estetinė kūno kontūrų korekcija nėra skirta panaikinti antsvorį, ji skirta koreguoti kūno proporcijas. Ko pasėkoje, svoris ženkliai nekinta, bet drabužių dydis gali kisti.
Šiuolaikinė chirurgija siūlo daugybę riebalų šalinimo metodų, tačiau įrodyta, kad efektyviausias yra rankinis riebalų siurbimas, chirurgui naudojant power assisted įrangą. Mūsų klinikoje naudojamas moderniausias power assited riebalų siurbimo aparatas, kurio dėka riebalinis audinys nusiurbiamas tiksliau, susiformuoja lygus paviršiaus kontūras.
Jums tinka riebalų nusiurbimo operacija, jeigu:
- Norite pašalinti probleminėse kūno vietose susidariusį riebalų perteklių;
- Siekiate dailesnių kūno formų, o ne numesti svorio;
- Jūsų kūno masės indeksas (KMI) yra žemesnis nei 31.
Svarbu žinoti:
- Priklausomai nuo to, kokia atliekama procedūra, po jos gali reikėti pirmąją naktį praleisti klinikoje;
- Dailesni kūno kontūrai matomi iškart po procedūros;
- Porą savaičių gali matytis kraujosruvos, mėlynės;
- Kelias savaites gali būti jaučiamas diskomfortas, patinimas;
- Galutinis rezultatas pasimato po kelių mėnesių;
- Sportuoti galima pradėti po 3-4 savaičių.
PROCEDŪROS EIGA
1. Konsultacija su chirurgu
Konsultacijos metu chirurgas Jus apžiūrės ir įvertins fizinę būklę. Kartu taip pat aptarsite galimus procedūros variantus, rizikas, sveikimo procesą bei visus Jums rūpimus su operacija susijusius klausimus.
2. Pasiruošimas operacijai
Norint pasiekti geriausių rezultatų, svarbus yra ir Jūsų pasiruošimas procedūrai, todėl turėtumėte: atsisakyti rūkymo ir alkoholio vartojimo bei puoselėti subalansuotą mitybą ir fiziškai aktyvų gyvenimo būdą. Gydytojas gali rekomenduoti numesti šiek tiek svorio, kad riebalinės ląstelės susitrauktų ir būtų lengviau pašalinamos siurbimo metu.
3. Operacija
Operacija, priklausomai nuo siurbimo zonų ir jų skaičiaus, trunka 1-5 valandas.
Taikoma bendrinė arba vietinė nejautra, priklausomai nuo to, kurioje kūno vietoje atliekamas riebalų nusiurbimas.
Vienos operacijos metu nusiurbiamų riebalų kiekis turėtų neviršyti 5-7% bendros kūno masės, tačiau šis skaičius gali kisti priklausomai nuo individualios situacijos.
4. Rezultatai ir gijimas
Kiekvieno paciento sveikimo trukmė yra individuali ir priklauso nuo to, kokia riebalų nusiurbimo procedūra buvo atlikta. Pasibaigus nejautrą sukeliančių medikamentų poveikiui, Jums gali prireikti skausmą malšinančių vaistų.
GIJIMO PROCESAS:
- Po operacijos lieka 2-6 mm randeliai, kurie, laikui bėgant, išblunka, tačiau svarbu bent pusę metų operuotas vietas slėpti nuo tiesioginių saulės spindulių;
- Priklausomai nuo to, kokia atliekama procedūra, po jos kelias savaites reikia nešioti specialią kompresinę aprangą, kuri Jums bus suteikta klinikoje;
- Sveikimo metu reikėtų vengti rūkymo;
- Geriausių rezultatų pasieksite puoselėdami sveiką gyvenimo būdą.
Riebalų nusiurbimo ir pilvo plastikos rezultatai
Informacija dėl estetinių operacijų ir registracija: +37065552332
ESTETINĖS CHIRURGIJOS PASLAUGŲ KAINORAŠTIS
DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI
Kada riebalų nusiurbimo operacijos atlikti negalima?
Riebalų nusiurbimo ir kitų estetinės chirurgijos operacijų atlikti nerekomenduojama, kai pacientai naudoja tam tikrus medikamentus, serga specifinėmis ligomis, jų prasti kraujo tyrimų rodikliai ir ypatingai žemas hemoglobino lygis, kai nusilpęs imunitetas. Visais atvejais svarbu bendradarbiauti su savo gydytoju, aptarti ir realiai vertinti savo sveikatos būklę.
Ar ši procedūra padeda mažinti svorį?
Riebalų nusiurbimo operacija yra vadinama kūno kontūro korekcijos operacija, tačiau tai nėra priemonė kūno masei mažinti. Tiesa, prieš operaciją rekomenduojama numesti šiek tiek svorio, nes tuomet susitraukia ir sklandžiau pasišalina riebalinės ląstelės.
Kaip išsaugoti ilgalaikį rezultatą?
Mūsų turimų riebalinių ląstelių skaičius yra užkoduotas genetiškai, apimčių svyravimai – tai riebalinių ląstelių išsipūtimo ir susitraukimo rezultatas. Riebalų siurbimo operacijos metu pašalinama visa ląstelė, tačiau kitos likusios taip pat kaip anksčiau didės arba trauksis, priklausomai nuo gyvenimo būdo bei fizinio aktyvumo. Po operacijos rekomenduojama sveikai maitintis, būti fiziškai aktyviems ir tada trokštamas kūno linijas bus lengviau išlaikyti. Tiesa, net ir priaugus svorio, nusiurbtose vietose, kur operacijos metu sumažintas riebalinių ląstelių skaičius, kūno linijos keisis lėčiau.
Kas yra liposakcija?
Liposakcija, kitaip dar vadinama tiesiog riebalų nusiurbimu, yra procedūra, kurios metu, nuo paciento sėdmenų, juosmens, pilvo, nugaros, šlaunų ir kitų kūno ir veido dalių, pašalinamas po oda esantis riebalinio sluoksnio perteklius. Procedūra leidžia koreguoti kūno proporcijas ir išgauti išraiškingesnes ir grakštesnes kūno linijas, bei sumažinant pasirinktos kūno dalies apimtis. Tiesa procedūra netaikoma kaip svorio mažinimo metodas.
Ar reikalingas specialus pasiruošimas prieš operaciją?
Jokio ypatingo pasiruošimo šiai operacijai nereikia, tačiau verta žinoti, kad prieš operaciją Jūsų plastikos chirurgas paskirs kraujo tyrimus, kurie padės įvertinti Jūsų sveikatos būklę. Jeigu naudojate dietinius preparatus, jų naudojimą reikėtų nutraukti prieš operaciją.
Kokia anestezija taikoma riebalų nusiurbimo operacijos metu?
Priklausomai nuo to, kuri kūno vieta bus operuojama, anestezija gali būti vietinė, intraveninė, bendrinė ar spinalinė. Apie tai, kokia anestezija geriausiai tiktų Jūsų operacijos atveju, sužinosite konsultacijos metu.
Ar nuo bet kurios kūno vietos galima nusiurbti riebalus?
Deja ne visos kūno vietos tinkamos riebalų nusiurbimo operacijai. Poodžio riebalai kaupiasi ant pilvo ir juosmens, šlaunų (vidinė ir išorinė šlaunų pusė), žastų, viršutinės nugaros dalies, gaktos, pasmakrės ir šias vietas galima koreguoti riebalų nusiurbimo operacijos būdu.
Kiek kainuoja riebalų nusiurbimas?
Kaip ir daugeliu atvejų, operacijos kaina priklauso nuo konkrečios operacijos lokacijos ir apimties. Sau aktualios operacijos kainos teiraukitės konsultacijos metu, o preliminarias operacijų kainas rasite mūsų puslapyje: https://grozioakademija.lt/paslaugos/estetine-chirurgija/estetines-chirurgijos-paslaugu-kainorastis/
Ar pooperacinis laikotarpis skausmingas?
Tais atvejais, kai operuojamas didesnis kūno plotas, pooperacinis laikotarpis gali būti gana skausmingas. Diskomfortui sumažinti rekomenduojamas analgetikų vartojimas, o pacientų teigimu, rezultatas atperka laikinus nemalonius pojūčius.
Po kiek laiko po liposakcijos operacijos galima grįžti į darbą?
Tai labai priklausomai nuo atliekamo darbo specifikos ir intensyvumo, tačiau įprastai pacientai į darbus grįžta po savaitės.
Kada matomas galutinis riebalų nusiurbimo operacijos rezultatas?
Nors riebalai pašalinami ir apimtys sumažėja, normalu tikėtis kad po operacijos bus juntamas audinių patinimas. Galutiniai rezultatai paprastai išryškėja maždaug po 2 mėnesių, tačiau tai priklauso nuo individualių paciento kūno savybių.
Ar būtina nešioti korsetą?
Taip, po operacijos reikės nešioti specialią kompresinę aprangą. Pirmos keturios savaitės – tai laikas, per kurį vyksta odos susitraukimas, jam pagerinti ir būtina minėta apranga.
Ar po liposakcijos lieka matomi randai?
Kadangi liposakcija yra chirurginė operacija, po jos neišvengiamai lieka maži siauri (apie 3-4 mm dydžio) randeliai, kurie laikui bėgant blykšta ir lieka mažai pastebimi.
Kokį riebalų kiekį galima nusiurbti operacijos metu?
Maksimalus nusiurbiamų riebalų kiekis yra maždaug 4 litrai riebalų, tačiau kiek pašalinti saugu Jūsų atveju, Jums atsakyti galės tik Jus konsultuojantis chirurgas, konsultacijos metu.
Ar riebalų nusiurbimas padeda atsikratyti celiulito?
Celiulitas – tai struktūrinis, „apelsino žievelės“ efektas, poodiniame riebaliniame audinyje. Liposakcija yra atliekama gilesniame poodiniame sluoksnyje, todėl su celiulito gydymu ji nėra susijusi.
Ar po riebalų nusiurbimo oda bus suglebusi?
Odos stangrumą ir būklę nulemia labai daug faktorių. Tai priklauso nuo esamo odos elastingumo, probleminės vietos ir tik tada nuo pašalintų riebalų kiekio. Genetiniai faktoriai ir gyvenimo būdas nulemia tai, kad kiekvieno paciento oda yra skirtinga, tačiau šiuolaikiniai aparatai, naudojami atliekant riebalų nusiurbimą, leidžia sumažinti su odos suglebimu susijusias rizikas.
Kaip atliekama riebalų nusiurbimo operacija?
Liposakcijos eiga priklauso nuo probleminės vietos ir situacijos sudėtingumo, bei šalinamų riebalų kiekio. Operacijos metu atliekamas vos 4-5 mm ilgio pjūvis, per jį po oda yra įkišamas siauras vamzdelis, vadinamas kaniule, ir taip nusiurbiami susikaupę nepageidaujami riebalai.
Kiek laiko trunka liposakcija?
Riebalų nusiurbimas laikomas sąlyginai greita operacija ir dažniausiai trunka iki 1 valandos. Tais atvejais, kai kartu atliekamos papildomos procedūros (pvz. šalinamas odos perteklius, atliekamas odos patempimas ar riebalų perkėlimas į kitas pasirinktas kūno vietas ir kt.), operacija užtrunka ilgiau.
Kodėl riebalai kaupiasi?
Riebalai linkę kauptis dėl genetinių priežasčių, hormoninių pokyčių ar paprasčiausiai priaugus nepageidaujamų riebalų kilogramų. Kartais formuoti norimas kūno forma apimtis darosi sudėtingiau dėl amžiaus, nes kai kuriose kūno vietose, riebalai yra linkę kauptis senstant. Laimei moderniosios technologijos gali padėti koreguoti gamtos sukeliamus nepatogumus.
Kokia turėtų būti pooperacinė priežiūra?
Po operacijos rekomenduojama leisti organizmui regeneruotis - ilsėtis ir vengti intensyvios fizinės veiklos. Siūlai paprastai ištraukiami pirmą savaitę po operacijos, o taip pat pirmą mėnesį po operacijos rekomenduojama dėvėti specialius kompresinius rūbus, mažinančius audinių tinimą bei skatinančius odos susitraukimą. Tais atvejais, kai jaučiamas stiprus diskomfortas, po operacijos rekomenduojami nuskausminamieji vaistai.