Botulino toksino injekcijos

Botulino toksinas (baltymas, kurį gamina bakterija Clostridium botulinum) Lietuvoje ilgai naudojamas veido senėjimo pymių mažinimui bei kaip priemonė delnų, pėdų, pažastų perteklinio prakaitavimo pašalinimu.
Mimikos raukšlių susidarymą nulemia odos elastinės savybės bei aktyvi ilgalaikė mimikos raumenų veikla kada mes šypsomės, liūdime, pykstame, atliekame kitus veido mimiką išreiškiančius judesius. Kuomet raukšlelės veide tampa ryškiai pastebimos, jas galima koreguoti botulino toksino injekcijomis.
Botulino toksinas – tai neurotoksinas, išskiriamas anaerobinės bakterijos Clostridium botulinum.
Šis neurotoksinas sutrikdo mediatoriaus acetilcholino išsiskyrimą nervų galūnėlėse, todėl sutrinka nervinio impulso sklidimas nervo ir raumens jungtyje bei raumens susitraukimas. Kadangi mediatorius neišsiskiria, raumuo atpalaiduojamas, tampa nejudrus – sukeliamas jo paralyžius. Raumeniui atsipalaidavus išsilygina odoje esančios raukšlės, sustabdomas naujų raukšlių formavimasis. Klinikinėje ir estetinėje praktikoje vartojamas botulino toksinas A.
Botulino toksino injekcijos procedūra
Botulino toksino injekcijos yra labai greita ir beveik neskausminga procedūra, trunkanti maždaug 20-30 minučių. Odos plotai, kuriuose bus leidžiamas botulino toksinas yra patepami anestezuojančiu tepalu. Po keleto minučių plona adata preparatas tam tikromis dozėmis yra suleidžiamas į numatytas vietas kaktos, akių, nosies, lūpų ar smakro zonose. Taip pat pažastų, delnų ar padų vietose, jei tai injekcija nuo prakaitavimo.
Botulino toksino injekcijos atliekamos ne dažniau nei du kartus per metus, t.y. maždaug kas 6 mėnesius. Paprastai poveikis trunka iki pusės metų, vėliau jis palaipsniui silpnėja. Norint išlaikyti pasiektus rezultatus, procedūrą patariama kartoti.
Botulino toksinas dažniausiai suveikia per 24-72 val., kartais suveikia 2 savaičių bėgyje, o vertinti reikia po 3 savaičių. Injekciją kartojant 2-3 kartus, problema gali visiškai išnykti.
Botulino toksino injekcijos atliekamos dėl keleto priežasčių:
- Siekiant sumažinti raukšlelių formavimąsi;
- Sumažinti pažastų, delnų ir padų prakaitavimą;
- Klinikiniais tikslais: pvz. siekiant užkirsti kelią migreniniams skausmams, raumenų spazmams.
Botulino toksino injekcijų indikacijos perteklinio prakaitavimo (hiperhidrozė) mažinimui:
- Daug prakaituojama ilsintis, o temperatūra yra neaukšta;
- Reikia valytis rankas ir visą laiką vengti rankos paspaudimų sveikinantis, nes rankos yra prakaituotos;
- Jaučiamas padidintas prakaitavimas ir blogas kvapas pažastų srityje.
Įspėjimai
Nepageidaujamos reakcijos, galinčios pasireikšti po botulino toksino injekcijų:
- Skausmas / kraujosruva injekcijos vietoje;
- Alergija arba padidėjęs jautrumas;
- Niežėjimas ir odos bėrimas;
- Bendro silpnumo pojūtis.
Kol pilnai nesuveikęs botulino toksinas, reikia vengti sukaitimo ir temperatūros pakilimo, todėl negalima:
- Kaitintis pirtyje, saunoje;
- Degintis saulėje, soliariume;
- Nesiprausti karštoje vonioje;
- Nesportuoti iki sukaitimo.
- Taip pat po procedūros nepraėjus 6 val. negalima gultis ant pilvo ir ant šonų. Vengti bet kokių prisilietimų prie injekuotos vietos artimiausias 12 val., jei gydytojas nenurodys kitaip.
Keletas mitų apie botuliną ir botulino injekcijas: kuo pasitikėti?
Botulino injekcijos – vis dar nepelnytai kontraversiška tema. Nors šios procedūros žmones gražina nuo pat 1987 metų ir pakeitė daugelio pacientų grožio suvokimą, internete nesunkiai rasite neįtikėtinų pavyzdžių, kur žymūs ir visuomenei nepažįstami žmonės, piktnaudžiaudami botulino injekcijomis ar rinkdamiesi nekompetentingus gydytojus, neatpažįstamai pakeičia savo veido kontūrus, patiria raumenų atrofiją ir kitus su šia grožio procedūra susijusius sutrikimu.
Tačiau kuo tikėti ir ar tikrai raumenų atrofija tikėtina šios procedūros pasekmė? Raumenų atrofijos nebūna, kai šios procedūros atliekamos saugiai ir apgalvotai, nes raumenų denervacija po botulino poveikio yra laikina, o raumens funkcijos atsistato per 3 – 12 mėnesių. Raumenyse visą šį laiką išlieka normalūs medžiagų apykaitos procesai, todėl botulino injekcijos nekelia pavojaus žmogaus sveikatai.
Kitas mitas, kuris kyla iš paties botulino toksino apibrėžimo yra apsinuodijimas botulinu. Nors botulinas tikrai yra neurotoksinas, profesionaliose klinikose juo apsinuodyti neįmanoma, nes procedūrų metu naudojamos itin mažos, labai išgryninto preparato dozės. Tiksliai dozuojamas botulinas yra suleidžiamas į konkrečius, už mimikos raukšlių formavimąsi atsakingus, raumenis. Tikslus dozavimas ir patyrusių gydytojų puikiai pažįstama veido raumenų anatomija, nulemia tikslų, prognozuojamą ir pageidaujamą rezultatą, bei suteikia ilgesnį poveikį ir natūralesnę t.y. nesukaustytą veido išraišką.
DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI
Kada rinktis botulino, o kada hialurono injekcijas?
Mimikos raukšlių susidarymą nulemia odos elastinės savybės bei aktyvi ilgalaikė mimikos raumenų veikla kada mes šypsomės, liūdime, pykstame, atliekame kitus veido mimiką išreiškiančius judesius. Kuomet raukšlelės veide tampa ryškiai pastebimos, jas galima koreguoti botulino toksino injekcijomis. Hialurono rūgšties užpildai yra suleidžiami į paodį ir jais atliekama odos raukšlių, įdubimų ir raukšlių korekcija, lūpų ir veido kontūrų formavimas. Užpildai taip pat naudojami odos elastingumui, drėgmei atkurti ir odos paviršiaus nelygumams sumažinti. Kada rinktis botulino, o kada hialurono injekcijas priklauso nuo norimų rezultatų, koreguojamos vietos. Visada į šį klausimą geriausiai atsako gydytojai specialistai, vizito metu.
Kada injekcijų atlikti negalima?
Botulino toksino injekcijų negalima atlikti, kai:
- Karščiuojate ar blogai jaučiatės;
- Esate nėščia ar maitinanti krūtimi;
- 2 savaičių bėgyje planuojate skiepytis.
Kaip dažnai galima leisti botulino toksiną?
Botulino toksino injekcijos atliekamos ne dažniau nei du kartus per metus, t.y. maždaug kas 6 mėnesius. Paprastai poveikis trunka iki pusės metų, vėliau jis palaipsniui silpnėja. Norint išlaikyti pasiektus rezultatus, procedūrą patariama kartoti.
Kaip atliekama procedūra?
Mūsų klinikoje botulino procedūras atlieka gydytojai, kurių ilgametė patirtis,, leidžia pasiekti optimalius rezultatus. Procedūros metu, į mimikos raukšles formuojančius raumenis, atliekamos mikro-injekcijos, kurios blokuoja hiperaktyvius raumenis. Atsižvelgiant į paciento amžių, lytį, raukšlių gylį, lokalizaciją bei kitas kontraindikacijas, atitinkamuose taškuose, specialia labai plona adatata suleidžiama reikalinga preparato dozė, o parinkti raumenys nustoja susitraukinėti taip ir išsilygina veido raukšlės. Priklausomai nuo injekcijų kiekio, procedūra gali būti ilgesnė ar trumpesnė, bet paprastai ji užtrunka vos keletą minučių.
Būtent dėl mažų preparato kiekių ir injekcijų paprastumo, prieš procedūrą injekcijos sritis net nereikalauja papildomo nuskausminimo. Visgi esant didesniam paciento jautrumui, gali būti parinktas tinkamas anestezijos būdas. Po injekcijos ant dūrio vietos, reikalui esant, būna uždėtas ledas, o pacientas netrukus gali tęsti dieną savo įprastu ritmu.
Kokiame amžiuje galima pradėti botulino injekcijas?
Farmaciniu požiūriu, nėra amžiaus kai būtų negalima naudoti botulino estetiniais tikslais. Tai individualus sprendimas, kurį kiekvienas pacientas priima pats, o pacientų amžius svyruoja nuo 18 iki 65 metų. Visgi skirtingo amžiaus pacientai iš botulino injekcijų gauna kiek skirtingas naudas, nes veikdamos į etiologinį mimikos raukšlių atsiradimo faktorių, šios injekcijos yra veiksmingai pritaikomos ne tik raukšlių korekcijai, bet ir jų profilaktikai.
Injekcijos, pradėtos apie trisdešimtuosius gyvenimo metus (o esant kai kurioms kontraindikacijoms ir anksčiau) blokuoja nevalingą mimiką (pavyzdžiui nuolat surauktą kaktą) ir puikiai tinka pirmųjų raukšlių profilaktikai. Taip pat šiame gyvenimo etape injekcijos rekomenduojama raukšlių profilaktikai, kai pacientas skundžiasi itin intensyviu raumenų aktyvumu.
Pacientai esantys nuo 30 iki 45 metų amžiaus, skundžiasi pradedančiomis matytis ar intensyvėti mimikos raukšlėmis. Botulinas efektyvus ir saugus sprendimas leidžiantis panaikinti, sumažinti mimikos raukšles. ir padeda odai šiame gyvenimo etape atrodyti jaunatviškesnei.
Trečias etapas, kuris aiškiausiai atsiskiria pacienčių atveju yra menopauzė. Tai laikas, kai moterį tarp 45 ir 55 amžiaus vargina sparčiai mažėjantys estrogeno ir progesterono kiekiai, kurie ir nulemia, kad mažėja kolageno ir elastino sintezė, todėl oda sunkiau išlaiko drėgmę, sausėja, pradeda plonėti, tad išryškėja įvairios, taip pat ir mimikos raukšlės. Tai nebėra raukšlių prevencija, tačiau paveikti tinkami veido raumenys leidžia džiaugtis lygesne oda, o kai kuriais atvejais ir malonesne veido išraiška (pavyzdžiui kai veide nebeliek „pykčio raukšlės“).
Ko daryti po botulino injekcijos negalima?
Botulino injekcijos – tai iš pažiūros nesudėtinga procedūra, kuri mažai sutrikdo paciento gyvenimo ritmą. Visgi kad pasiektumėte geriausių rezultatų rekomenduojame:
- Iškart po procedūros nemasažuokite injekcijų vietų, kad botulinas nepasklistų po gretimus audinius, o taip pat venkite makiažo priemonių, naudojamų tose vietose, kur buvo atliekama procedūra. Nors jokios kosmetikos priemonės nesikerta su botokso procedūromis, kosmetinių priemonių tepimas teoriškai gali sukelti botulino sklidimą po gretimus audinius, todėl to daryti po botulino injekcijos negalima.
- 3 – 7 paras po procedūros nesilankykite pirtyje, nevartokite alkoholio, bei vengti saulės ir soliariumo spindulių. Šiuo laiku taip pat patariama susilaikyti nuo aktyvios fizinės veiklos ir akupunktūros. Kiek konkrečiai laiko šių veiklų vengti reikėtų Jums, patars Jus konsultuojantis gydytojas, po procedūros.
- Planuojant kitas veido procedūras, daugumą jų rekomenduojama atlikti ne tą pačią dieną kaip ir botulino injekcijos.
Kokie yra botulino injekcijų veidui atsiliepimai?
Džiaugiamės galėdami pasakyti, kad pacientai savo atsiliepimus išreiškia rekomenduodami mūsų kliniką savo draugams ir artimiesiems, o taip pat sugrįždami pakartotinėms procedūroms. Sugrįžtantys pacientai – tai patys geriausi atsiliepimai, kurių gali sulaukti, bet kuris estetikos specialistas!
Kaip atrodysiu iš karto po botulino toksino injekcijos?
Botulino toksino injekcijos – tai labai greita ir neskausminga procedūra, po kurios galite tikėtis iškart sugrįžti į Jums įprastą dienos ritmą. Iš karto po injekcijos, dūrio vietoje, tikėtinas nedidelis patinimas ar paraudimas. Išimtiniais atvejais injekcijos vietoje gali susiformuoti kraujosruva ar mėlynė, tačiau po keleto dienų oda ima pastebimai keistis: išnyksta smulkios raukšlelės, o veidas tampa vis lygesnis. Pirmiausia galite tikėtis klausimų kur taip puikiai pailsėjote, o pora savaičių po procedūros mėgausitės pastebimai atjaunėjusia veido oda.
Kokie galimi šalutiniai botulino toksino injekcijos poveikiai?
Šalutiniai šios procedūros poveikiai nutinka labai retai. Teoriškai po procedūros galite jausti galvos skausmą bei maudimą injekcijų vietose, visgi šie pojūčiai yra neintensyvūs ir laikini, o pasireiškę pirmą procedūros dieną, jie greitai praeina.
Kokia yra botulino injekcijų kaina?
Kaina kinta kiekvienu konkrečiu atveju, priklauso nuo reikalingo preparato kiekio, bei pasirinkto injekcijų zonų skaičiaus. Kokia būtų kaina Jūsų atveju, geriausiai gali pasakyti Jus konsultuojantis gydytojas, konsultacijos metu.
Informacija dėl paslaugų ir registracija: +37060410002
Susijusios procedūros
Kaip žinot, ar prakaituojate ne per daug? Ką daryti?
Ką daryti jei pačiu netinkamiausiu laiku sudrėksta delnai?
Prakaito dėmėmis nusidažo drabužių pažastys?
O jei pasklis nemalonus kvapas?
Ko galima tikėtis iš gydymo?
Ar tai gydymas, kuris man tiktu?