Kaip panaikinti strijas?
Strijos susidaro, kai mūsų oda turi greitai temptis ar susitraukti. Dėl staigių pokyčių plyšta odos audinį sudarantis kolagenas ir elastinas, kurie ir palaiko odą elastingą. Šiems sutrūkimams odoje gyjant ir atsiranda strijos.
Pastebėsite, kad naujai atsiradusios strijos yra raudonos, violetinės ar rožinės, priklausomai nuo jūsų odos spalvos. laikui bėgant, spalva blunka ir siauros linijos lieka baltos, o kartais sunkiai įžiūrimos.
Nuo ko atsiranda strijos?
Strijos gali atsirasti bet kur, kur kūnas greitai auga ar plečiasi. Tad nenuostabu, kad strijas galite aptikti ant šlaunų, ant sėdmenų, ant krūtinės, ant kojų, ant nugaros, ant rankų, ant pilvo ir beveik bet kur kitur. Dažniausios priežastys nuo ko atsiranda strijos yra:
- Brendimo metu vykstantys augimo šuoliai
- Nėštumo metu vykstantys pokyčiai
- Greitas svorio kritimas arba augimas
- Treniruotės su svoriais, kai greitai auga raumenys
Strijos nėštumo metu
Dėl skirtingos jungiamojo audinio struktūros, strijos moterims atsiranda daug dažniau nei vyrams. Ši statistika moterų nenaudai dar labiau padidėja nėštumo metu ir po gimdymo, nes maždaug 8 iš 10 nėščiųjų pastebi po gimdymo ant pilvo atsiradusias strijas.
Ne visada įmanoma užkirsti kelią strijų atsiradimui, tačiau medicinos specialistai teigia, kad tikimybė strijoms nėštumo metu atsirasti bus daug didesnė, jei moters svoris yra didesnis nei vidutinis. Kiekviena nėščia moteris priauga svorio skirtingai, todėl nėra oficialių rekomendacijų, kiek svorio turėtumėte priaugti. Svarbiausia valgyti sveiką, subalansuotą maistą, kuris padės išlaikyti saugų ir sveiką svorį mamai ir vaikui, o taip pat nuosaikus svorio nėštumo metu augimas gali padėti sumažinti strijų atsiradimo riziką.
Strijos vaikams, paaugliams
Strijos daugeliui žmonių yra neišvengiama brendimo dalis. Vaikams sparčiai augant, strijos atsiranda skirtingose kūno vietose ir gali sukelti nepatogumų. Strijos paaugliams dažnai atrodo tikra pasaulio pabaiga ir žeidžia dar labai trapų pasitikėjimą savimi. Šiuo jautriu gyvenimo periodu neverta gilintis į strijų gydymą ir prevenciją, tačiau yra keletas dalykų, kurie gali padėti:
- Venkite įdegio. Nors kai kurie žmonės mano, kad įdegis ir savaiminio įdegio priemonės gali padėti paslėpti strijas, visgi randinis audinys neįdega, todėl strijos gali gali atrodyti dar ryškesnės.
- Pabandykite naudoti kūno makiažą, atitinkantį paauglio odos atspalvį, taip specialioms progoms, galėsite paslėpti strijas ten kur jos labiausiai krinta į akis.
- Tinkama apranga tikras pagalbininkas! Patrauklūs šortukai ir daugiau dengiantys maudymosi kostiumėliai puikiai padeda paslėpti strijas ant sėdmenų, viršutinės šlaunų dalies ir krūtinės.
Ar strijos išnyksta?
Visi kas ant savo kūno pastebėjo strijas sutiks, kad strijų naikinimas yra tikras galvosūkis. Kremų gamintojai teigia, kad strijų šalinimas namuose yra įmanomas. Iš dalies tai tiesa, nes kai kurios priemonės kaip retinolis padeda odai regeneruotis greičiau, bei sumažinti strijų ir randų pastebimumą, tačiau dažnai jų kaina gerokai pralenkia rezultatus, nes strijos tampa kiek mažiau pastebimos, tačiau visiškai neišnyksta.
Kaip panaikinti strijas?
Panaikinti strijas nelengvas uždavinys! Populiariausi šalinimo, priežiūros būdai:, lazerinės, invazinės, minimaliai invazinės procedūros, įvairios tepamos priemonės. Laimei specialistai atrado keletą profesionalių procedūrų, kurios gali atnešti tikrai džiuginančius rezultatus.
Viena veiksmingiausių procedūrų kovoje su strijomis yra karboksiterapija. Tai novatoriška procedūra, kurios metu suintensyvinama kraujotaka ir limfotaka, taip stiprinama kolageno gamyba odoje, o rezultatai – sumažėjusios, sušvelnėjusios strijos ir randai. Karboksiterapijos metu, plona adata į reikiamą odos gylį suleidžiamas anglies dvideginis, o jos pagalba gali būti tobulinamos įvairios veido ir kūno sritys. Kokio ilgio karboksiterapijos kurso reikėtų Jūsų strijoms įveikti, nustatys specialistas įvertinęs esamą situaciją bei turimus lūkesčius.
Kita procedūra, kurios atsiliepimai naikinant strijas labai įkvepiantys, yra gintaro rūgšties injekcijos. Ši nuostabi medžiaga pasižymi galingu priešuždegiminiu ir struktūrą atkuriančiu poveikiu, o taip pat aktyvina ląstelių metabolizmą, atkuria drėgmės balansą, bei padidina odos stangrumą ir elastingumą. Sujungus visus šiuos veiksnius, gintaro rūgštis tampa tikrai galingu ginklu su strijomis.