Krūtų mažinimo operacija
Daugelis šiandienos moterų krūtinę laiko vienu iš svarbiausių savo fizinių moteriškumo ir seksualumo simbolių. Nors daugelis mielai turėtų didesnę krūtinę, ne viena pacientė slapta ar atvirai svajoja apie galimybę ją sumažinti. Per didelė krūtinė gali sukelti įvairių fiziologinių ir psichologinių problemų, paveikiančių moters asmeninį ir profesinį gyvenimą bei svarbiausia – jos sveikatą.
Krūtų mažinimo operacija Jums gali būti reikalinga jei:
- Jaučiate diskomfortą nugaros, kaklo ir krūtų srityje (beje, itin didelis biustas gali būti ir galvos skausmų priežastis);
- Krūtinė nuolat sukelia didesnius ir mažesnius nepatogumus kasdieniame gyvenime ir trukdo atlikti paprastus veiksmus;
- Manote, kad per didelės krūtys iškraipo Jūsų kūno proporcijas;
- Kenčiate nuo odos sudirgimų ir uždegimų atsirandančių dėl gausaus prakaitavimo po krūtimis;
- Vengiate aktyvios fizinės veiklos ar kai kurių sporto šakų, nes krūtinė tam trukdo;
- Oda išsitempė po žindymo, staigaus svorio kritimo ar amžiaus;
- Negalite dėvėti norimų drabužių, o liemenėlės dirželiai skaudžiai įsirežia į pečius;
- Jaučiate nepasitikėjimą savimi arba norite pakeisti krūtinės formą, pakelti arba suvienodinti krūtis.
Krūtis sudaryta iš trijų tipų audinio – tai oda, riebalinis ir liaukinis audinys. Sportas ir teisinga mityba gali padėti sumažinti riebalų kiekį, tačiau perteklinė oda bei liaukinis krūtų audinys išlieka nepakitę. Taigi jei krūtinė problemiškai didelė, tokio tūrio sumažėjimo nepakanka, kad būtų pašalintos jau minėtos problemos, o vienintelis šių problemų sprendimo būdas dažnai lieka operacija, kurių pastaraisiais metais daugėja. Vis daugiau moterų supranta, kad šios, gyventi trukdančios problemos, gali būti išspręstos ir ryžtasi pagerinti savo sveikatą ir gyvenimo kokybę. Paprastai operacijai ryžtasi pacientės, nešiojančios D-G dydžio liemenėles, o operacijos priežastimi nurodo fizinį ir psichologinį diskomfortą, atsirandantį dėl per didelės ar pirminę formą praradusios krūtinės.
Informacija dėl estetinių operacijų ir registracija: +37065552332
ESTETINĖS CHIRURGIJOS PASLAUGŲ KAINORAŠTIS
Nuotraukoje – plastinės chirurgijos gydytojas su komanda atlieka krūtų mažinimo operaciją.
Po šios operacijos, smulkaus kūno sudėjimo, F dydžio krūtis turėjusi pacientė:
- nesikamuos dėl nugaros ir pečių juostos skausmų, kurie kildavo dėl neproporcingai didelių krūtų svorio,
- šiltu oru nepatirs odos sudirgimų po krūtimis,
- džiaugsis pagerėjusia laikysena,
- patirs, kaip malonu dėvėti rūbus tiesiai iš parduotuvės, nebereikės siuvėjo paslaugų,
- galės dėvėti patinkantį apatinį trikotažą.
Per laiką, itin didelių krūtų svoris gali sukelti negrįžtamus stuburo pakitimus.
KAIP ATLIEKAMA OPERACIJA?
Operacijos tikslas yra pašalinti perteklinį krūtų audinį ir odą, bei sumažinti krūties ir spenelio areolės dydį. Dažniausiai ši operacija atliekama vienu iš dviejų būdų, kurie yra:
- inkarinė redukcija – jos metu atliekami apversto T formos pjūviai;
- vertikali redukcija – idealus pasirinkimas kai reikia pašalinti mažesnį audinių perteklių.
Abiem atvejais pjūvių vietos susiuvamos plonyčiais tirpstančiais siūlais, paliekant vos pastebimus randelius, kurie dar sumažėja po operacijos naudojant paskirtus medicininius preparatus.
Operacijos tikslas, sumažinti krūtinės audinį ir pakelti jį į reikiamą aukštį, bei suformuoti estetišką ir kūnui proporcingą krūties formą, atitinkančią pacientės lūkesčius. Kartais, sumažinus išsitempusią ar nukarusią krūtinę ir pašalinus odos perteklių, jos viršus lieka tuščias, tokiu atveju pilnesnį krūties vaizdą galima sukurti pasitelkus krūtinės implantus.
PASIRUOŠIMAS OPERACIJAI – KĄ REIKIA ŽINOTI?
Pirmiausia jūsų laukia konsultacija su chirurgu, kuris apžiūrės jūsų krūtis, aptars jūsų lūkesčius bei įvertins tuometinę jūsų sveikatos būklę ir galės atsakyti į visus jūsų klausimus. Gydytojas taip pat bei įvertins krūtų bei spenelių simetriją, dydį, formą, odos elastingumą ir apžiūrės kokios klostės yra po jūsų krūtimis. Šio susitikimo metu, gydytojas taip pat surinks išsamią jūsų ligos istoriją – ligas kuriomis sergate, vartojamus vaistus (prieš operaciją reikės kurį laiką nevartoti uždegimą mažinančių ir kraujo krešėjimą stabdančių medikamentų) alergijas medikamentams ir kt.
Rengiantis operacijai, reikės atlikti paskirtus kraujo tyrimus; taip pat gali būti reikalinga ir krūtų echoskopija, o vyresnėms nei 40 m. pacientėms ir mamografiją.
Šios operacijos sėkmei labai svarbu stiprus imunitetas ir tikrai gera sveikatos būklė, todėl pasiruošimas prasideda likus bent 4 savaitėms iki operacijos. Tuo metu mūsų specialistai rekomenduoja mesti rūkyti, rūpintis sveika gyvensena ir stengtis palaikyti stabilų svorį.
Likus bent 6 valandoms iki operaciijos, turėsite nevalgyti ir negerti. Operacija atliekama taikant bendrinę nejautrą ir trunka ne ilgiau kaip dvi ar tris valandas.
PO OPERACIJOS: REZULTATAI IR GIJIMAS
Kūno linijų pokyčiai, tokie kaip apvalesni kontūrai, stangresnės krūtys ar paprastesnis judėjimas, matomi iškart po operacijos, o galutinius rezultatus galėsite įvertinti po maždaug 4 mėnesių. Kaip ir po bet kokios kitos operacijos, po krūtų mažinimo tikėtinas diskomfortas, tinimas, padidėjęs jautrumas ir skausmas, atsirandantis operuotoje srityje. Taip pat reikia numatyti, kad bus reikalingas atsigavimo periodas ir teisinga pooperacinė priežiūra.
KONTRAINDIKACIJOS OPERACIJAI
Yra keletas sąlygų, kurios nulemia, ar pacientui gali būti atliekama operacija.
- Amžius: nuo amžiaus labai priklauso kūno gebėjimas atsistatyti ir žinotina, kad jaunesnės moterys greičiau atsigauna po operacijos bei galima tikėtis geresnių rezultatų.
- Gretutinės ligos: prieš operaciją bus įvertinti gretutiniai susirgimai, nes kai kuriais atvejais būtent jie trukdo atlikti šią procedūrą. Pavyzdžiui kartais nerekomenduojama atlikti operacijos jei giminėje būta krūties vėžio atvejų.
- Nutukimas: pacientės kūno masės indeksas (KMI) neturėtų viršyti 28. Kartu su didesniu svoriu, didėja ir galimų infekcijų, kraujotakos sutrikimų bei skysčių susikaupimo (seromos) tikimybė.
- Rūkymas: kaip jau minėta, rūkymas neabejotinai yra neigiamai moterų sveikatą veikiantis veiksnys ir jo prieš operaciją reikėtų atsisakyti.
- Pasirengimas motinystei: krūtinės mažinimo operacija nerekomenduojama pacientėms, kurios ateityje planuoja maitinti krūtimi. Operacijos metu gali tekti perpjauti pieno latakus, vedančius spenelių link ir iš jų, todėl jei maitinimas krūtimi arba nėštumas (per artimiausiu metus) įtrauktas į jūsų planus, geriau operaciją atidėti šiam gyvenimo etapui praėjus.
- Neadekvatūs lūkesčiai: ruošiantis operacijai svarbu turėti realistiškus lūkesčius, suvokti rizikos galimybes, bei pasirengti kai kuriems pooperacinio laikotarpio gyvenimo pokyčiams (po operacijos svarbu vengti sunkaus fizinio darbo ir sporto).
Informacija dėl estetinių operacijų ir registracija: +37065552332
ESTETINĖS CHIRURGIJOS PASLAUGŲ KAINORAŠTIS
DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI
Kada po operacijos galėsiu vykti namo?
Po operacijos namo galėsite vykti praėjus 24 valandoms po operacijos. Jums bus suteikti medikamentai naudojimui namuose, pooperacinė atmintinė ir paskirtas kontrolinio vizito laikas pas Jūsų gydytoją.
Kokia turėtų būti pooperacinė priežiūra?
Pooperacinė priežiūra prasideda iškart po operacijos, kai pacientas stebimas pooperacinėje palatoje, po to perkeliamas į skyrių. Jam skiriami vaistai, atliekami perrišimai, užtikrinamas maksimalus komfortas, atliekamas limfodrenažinis masažas. Išvykstant po operacijos suteikiami medikamentai naudojimui namuose, pooperacinė atmintinė. Labai svarbus ir paties paciento indėlis – laikantis gydytojo nurodymų, tinkamai save prižiūrint, laiku atvykstant paskirtiems kontroliniams vizitams – pooperacinis laikotarpis būna sklandus. Jei pasibaigus pooperaciniam laikotarpiui, bendradarbiavimas tarp klinikos ir paciento tęsiamas, operacijos rezultatais džiaugiamasi gerokai ilgiau.
Atmintinė po operacijos:
- Po operacijos, pacientas klinikoje dažniausiai lieka vienai parai.
- Pirmomis dienomis po operacijos tikėtinas nemalonus tempimo jausmas ar skausmas, patinimai ir pakilusi pakyla kūno temperatūra. Nemalonūs pojūčiai paprastai išnyksta po keleto dienų.
- Į darbą ir įprastą ritmą gyvenimo grįžti galėsite po 7 – 12 dienų.
- Krūtų patinimas ir kraujosruvos gali varginti iki keleto savaičių po operacijos.
- Ne mažiau nei 8 savaites po procedūros, turėsite dėvėti specialią kompresinę liemenėlę.
- Keletą mėnesių po operacijos turėsite vengti aktyvios fizinės veiklos, sunkaus darbo ir intensyvaus sporto.
- Po operacijos reikėtų vengti staigių svorio pokyčių, nes dėl didelių svorio šuolių, ateityje gali prireikti papildomų krūtų formos korekcijos operacijų.
- Maždaug vienerius metus po operacijos, randus reikėtų saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių ir soliariumo.
Kaip atliekama operacija?
Krūtų mažinimo operacija atliekama bendrinėje nejautroje. Chirurgas, atlikęs pjūvius aplink spenelį, vertikalų žemyn ir po krūtimi, pašalina perteklinį audinį ir formuoja naują krūties formą, simetrišką spenelio poziciją. Pjūviai susiuvami specialiais chirurginiais siūlais, užklijuojami.
Kokios galimos krūtų mažinimo operacijos komplikacijos?
Kaip ir bet kuri chirurginė intervencija, krūtų mažinimo operacija įtraukia rizikas, apie kurias pacientė turi žinoti, besiruošdama operacijai ir kurios bus išsamiai aptartos konsultacijos metu prieš operaciją.
Po operacijos retais atvejais, galimas spenelio jautrumo sumažėjimas (kuris laikui bėgant gerėja) ar laktacijos funkcijos sutrikimai (ypač tais atvejais, kai mažinamos labai didelės krūtys), laimei dauguma pacientų džiaugiasi operacijos rezultatais ir naujai įgyta gyvenimo kokybe.