Egzosomų terapija
Nuo šiol odos grožiui padedame ten kur jis prasideda – odos ląstelių viduje! Mokslo perversmas pasiekė ir estetinės dermatologijos kabinetus, kur mokslininkai pritaikė nanotechnologijas tam, kad padėtų Jums pristabdyti laiką ir nuostabia oda džiaugtis dar ilgiau padedamiems egzosomų ir jas sumaniai pritaikančių estetinių procedūrų.
Egzosomos – kas tai?
Egzosomomis, vadinami mažyčiai kamieninių ląstelių gaminami dariniai, kuriuos ląstelės naudoja kaip tarpląstelinės komunikacijos ir ląstelių regeneracijos priemonę. Šios mikroskopinės pūslelės talpina baltymus, augimo faktorius ir genetinę medžiagą, tokią kaip RNR ir kt. Šias mikroskopines odos pagalbininkes galime įsivaizduoti kaip pasiuntinius, perduodančius svarbią informaciją tarp ląstelių ir reguliuojančius įvairias audiniuose vykstančias funkcijas.
Nors egzosomos yra natūraliai gaminamos žmonių, gyvūnų ir augalų organizmuose, šiandieninis mokslas jau sugeba sukurti sintetinės kilmės egzosomas, su biomimetiniais peptidais ir polinukleotidais. Šie mokslo kūriniai atlieka tas pačias funkcijas kaip ir natūralios kilmės egzosomos, tačiau yra dar saugesnės ir efektyvesnės.
Kaip veikia egzosomų terapija?
Egzosomų terapija – tai mezoterapinė procedūra, kurios metu šios biologiškai aktyvios nanodalelės yra įvedamos į odą, siekiant paskatinti jos regeneraciją ir atjauninimą. Procedūra prasideda nuo egzosomų paruošimo – jos dažnai būna liofilizuotus (išdžiovintos šaltyje) ir ištirpinamos prieš pat naudojimą, kad būtų užtikrintas optimalus jų efektyvumas. Tada šios nanodalelės įvedamos į odą mikroadatinės terapijos pagalba. Odoje itin plona adata padaromi maži dūriai ir per juos, į gilesniuosius odos sluoksniu, kur ir vyksta odos atsinaujinimo procesai, patenka reikalingomis medžiagomis papildytas egzosomų tirpalas.
Kai išmaniosios egzosomos patenka į odą, jos pradeda veikti kaip natūralūs ląstelių pasiuntiniai, pristatydamos veikliąsias medžiagas į ląsteles. Šios medžiagos stimuliuoja kolageno, elastino, bei kitų svarbių odos struktūrinių elementų gamybą bei padeda mažinti uždegimą ir skatina audinių regeneraciją. Tokius procesus odoje mes dar galėtume pavadinti odos atjauninimu.
Egzosomų nauda odai
Egzosomų terapija odai teikia daugybę privalumų, todėl nenuostabu, kad ši novatoriška procedūra nenumaldomai populiarėja tarp žmonių, siekiančių ilgalaikio ir natūralaus odos atjauninimo.
- Jau nuo pirmosios procedūros, egzosomos padeda kovoti su tipiniais odos senėjimo požymiais tokiais kaip raukšlės, odos suglebimas, sausumas ir perteklinė pigmentacija.
- Egzosomos, skatindamos kalogeno sintezę, padeda gerinti odos tekstūrą, elastingumą ir spalvą – t.y. suteikia odai sveikesnę ir jaunatviškesnę išvaizdą ir suteikia „liftingo“ efektą.
- Be to, egzosomų terapija yra veiksminga ne tik kovojant su senėjimu, bet ir gydant odos problemas susijusias su uždegiminiais procesais. Būtent todėl, tai ir puiki pagalba kovoje su akne, jos sukeltais randais, odos paraudimu ir kitais uždegiminiais odos procesais.
- Dėl unikalių galimybių ši procedūra taip pat padeda atkurti odos drėgmės pusiausvyrą, todėl iškart pagerėja ir bendra odos būklė ir išvaizda.
Kuo egzosomų terapija skiriasi nuo kitų veido procedūrų?
Palyginti su kitomis estinėmis procedūromis, egzosomų terapija išsiskiria savo unikaliu veikimo mechanizmu ir ilgalaikiais rezultatais. Vienas iš pagrindinių skirtumų yra tai, kad egzosomos ne tik padeda atstatyti odos būklę, bet ir veikia giliai ląstelių lygyje, skatindamos natūralius regeneracijos procesus dar ilgai po procedūros
Kitas svarbus skirtumas yra saugumas. Sintetinės egzosomos savyje neturi jokios genetinės medžiagos, todėl jų naudojimas yra daug saugesnis ir mažesnė alerginių reakcijų rizika.
Kaip dažnai galima atlikti procedūrą?
Siekiant geriausių ilgalaikių rezultatų, egzosomų terapija atliekama serijomis. Rekomenduojama atlikti tris procedūras, kas 21 dieną. Vėliau, siekiant išlaikyti optimalius ir džiuginančius rezultatus, procedūrą rekomenduojama kartoti kas šešis mėnesius.
Kaip ir visų estetinių procedūrų atveju, procedūrų dažnumas gali skirtis, priklausomai nuo odos būklės, amžiaus ir individualių tikslų. Užsukite pasitarti su mūsų specialistais, kurie, įvertinę odos būklė, sudarys optimalų odos atjauninimo planą.
Kiek laiko Išlieka rezultatai po procedūros su egzosomomis?
Egzosomų terapija yra populiari būtent dėl savo ilgalaikių rezultatų. Ši procedūra stimuliuoja natūralius odos regeneracijos procesus, o jos rezultatai gali būti juntami net iki metų. Pirmieji pokyčiai dažniausiai pastebimi jau po pirmos procedūros, tačiau odos būklė toliau gerėja per kelis mėnesius po gydymo, kol pasiekiamas galutinis efektas. Dažniausiai tam prireikia nuo kelių savaičių iki kelių mėnesių.
Rezultatų ilgalaikiškumas taip pat labai priklauso nuo to, kaip gerai prižiūrėsite savo odą po procedūros: tinkama odos priežiūra (apimanti apsaugą nuo saulės, tinkamą drėkinimą, ir kt.) padeda išsaugoti egzosomų terapijos rezultatus ir saugo nuo tolimesnio žalingo aplinkos poveikio.
Kokį preparatą naudojame savo mezoterapinių procedūrų su egzosomomis metu?
Grožio akademija, procedūroms naudoja INNO-EXOMA® EXO-SKIN, tirpalus, pagamintus iš didelės koncentracijos 100% sintetinių į egzosomas panašių molekulių, kurios imituoja biologines žmogaus ląstelių egzosomų savybes ir galimybes. INNO-EXOMA® EXO-SKIN yra vienintelis sprendimas, pagamintas iš didelės koncentracijos sintetinių į egzosomas panašių molekulių. Šios nano dalelės sukuria tarpląstelinius ryšius taip sustiprindamos ir suaktyvindamos odos ląsteles, jos atkuria odos audinio elementus ir regeneruodamas odą.
INNO-EXOMA® EXO-SKIN sudaro:
- 4 aminorūgštys, reikalingos kolageno gamybai odoje;
- 4 aminorūgštys, skirtos audinių atstatymui;
- 3 aminorūgštys, užtikrinančios antioksidacinį poveikį;
- 5 peptidai, veikiantys kaip biocheminiai tarpininkai;
- 2 glikozaminoglikanai, svarbūs hialurono rūgšties odoje gamybai;
- Manitolis, veikiantis kaip žalingų laisvųjų radikalų gaudytojas.
Kaip pasiruošti egzosomų terapijai?
Prieš procedūrą rekomenduojama vengti saulės spindulių, bei likus kelioms dienoms iki procedūros patartina nenaudoti stiprių rūgštinių produktų ar kitų odą dirginančių priemonių.
Jei odoje yra aktyvių infekcijos židinių ar kitų problemų, prieš pasiruošiant procedūrai, pasitarkite su Jus konsultuojančiu specialistu, kuris padės nustatyti, ar egzosomų terapija yra tinkama jūsų odai šiuo metu.
Ar egzosomų terapija yra saugi?
Egzosomų terapija yra moksliškai pagrįsta, saugi ir minimaliai invazinė odos atjauninimo procedūra. Sintetinės egzosomos, naudojamos šioje terapijoje, yra sukurtos taip, kad savyje neturėtų jokios genetinės informacijos, todėl jų naudojimas labai sumažina šalutinių poveikių, tokių kaip alerginės reakcijos ar uždegimai, riziką.
Be to, ši terapija tinka beveik visiems odos tipams ir gali būti taikoma skirtingo amžiaus pacientams. Visgi, kaip ir su bet kuria estetinio gydymo procedūra, svarbu, kad ją atliktų patyręs ir kvalifikuotas specialistas, kuris užtikrina porcedūros saugumą ir efektyvumą.
Egzosomų terapija yra novatoriška ir veiksminga procedūra, suteikianti natūralų ir ilgalaikį odos atjauninimą, todėl ji yra puikus pasirinkimas tiems, kurie nori jaunesne ir dailesne oda džiaugtis dar ilgiau.