Kaip panaikinti veido kapiliarus ir veido raudonį?
Veido kapiliarai yra mažos kraujagyslės, esančios tiesiai po odos paviršiumi. Jos kasdien darbuojasi maitindamos odos ląsteles, tačiau jų dėka atsiranda ir dažna estetinė bėda – išsiplėtę kapiliarai, kurie odoje atrodo kaip mažos raudonos linijos. Išsiplėtę kapiliarai dažniausiai atsiranda ant nosies, smakro ar skruostų ir nors jie dažniausiai nesukelia skausmo ar diskomforto, tai gali tapti nemalonia estetine problema, kurią norisi spręsti.
Kas sukelia kapiliarų išsiplėtimą ir kaip panaikinti veido kapiliarus?
Kapiliarai išsiplečia arba ir tampa matomi po oda dėl papildomo kraujo spaudimo juose. Kadangi šios mažytės kraujagyslės yra taip arti odos paviršiaus, šie pokyčiai gali būti pastebimi plika akimi. Kapiliarai dažnai tampa matomi su amžiumi, nes senstant venos ima susilpnėti ir tampa mažiau atsparios vidinių ar išorinių veiksnių poveikiui. Jie taip pat gali išryškėti senstant, nes oda su amžiumi ima plonėti, todėl išsiplėtę kapiliarai ir veido raudonis gali tapti dar labiau matomi.
Ir nors odos senėjimas yra nesustabdomas procesas, verta žinoti apie kitus veido raudonį sukeliančius veiksnius. Nors tai nepadės kaip jau egzistuojančios problemos šalinimas, raudonis taps kur kas mažiau pastebimas ir lėčiau progresuos, jei vengsite šių kapiliarų išsiplėtimą ir raudonį skatinančių veiksnių.
Saulės spinduliai
Saulės poveikis yra viena dažniausių veido kapiliarų išsiplėtimo priežasčių. Buvimas saulėje be apsaugančio nuo saulės kremo arba net saulės sukeltas nudegimas gali priversti kraujagysles išsiplėsti. Kai saulės spinduliai pažeidžia odą, jai sunkiau išlaikyti drėgmę ir vientisumą, o pažeidus viršutinį odos sluoksnį tiesiai po oda esančios kraujagyslės matosi dar aiškiau.
Išorės veiksniai ir temperatūrų svyravimas
Intensyvūs aplinkos veiksniai – tikras veido kraujagyslių priešas! Tai ir per intensyvus plovimas, spuogų spaudymas, cheminiai dirgikliai, vėjas ar ekstremalūs temperatūros svyravimai (kaip pirtis ar sauna), veido traumos ar net čiaudėjimas ir vėmimas. Tokie intensyvūs veiksniai gali pažeisti gležnus veido odos kapiliarus ir priversti juos išsiplėsti. Nors gyvenimas diktuoja savo taisykles ir aplinkos poveikio odai visiškai išvengti greičiausiai nepavyks, verta atsisakyti bent jau to, ką galite kontroliuoti – vengti kontrastinio dušo, šalto vandens po pirties, abrazyvinių šveitiklių ar spuogų spaudymo.
Alkoholis
Niekam ne paslaptis, kad alkoholio vartojimas laikinai išplečia kraujagysles. Dažnas gėrimas gali išplėsti kraujagysles ilgesniam laikui ir sukelti paraudimą veido srityje. Taigi lygi veido oda, dar vienas argumentas, kodėl verta riboti suvartojamo alkoholio kiekį.
Genetika
Veiksnys, kurio tikrai negalite kontroliuoti yra genetika. Jei pastebite, kad vyresnieji jūsų šeimos ar giminės nariai turi pastebimus veido kapiliarus, didelė tikimybė, kad ilgainiui juos aptiksite ir savo veide. Nors nuo genetikos nepabėgsi, jei žinote jog tam turite genetinį polinkį, apie veido raudonio mažinimą verta pagalvoti jau dabar.
Ligos ir medicininės būklės
Tam tikros sveikatos būklės, tokios kaip rožinė, kepenų ligos ar vilkligė taip pat gali padidinti veido kapiliarų išsiplėtimo riziką.
Aukštas estrogenų kiekis
Didelis estrogeno kiekis, atsirandantis nėštumo metu, taip pat gali sukelti kapiliarų išsiplėtimą. Šiuo jautriu moters gyvenimo momentu susidaręs papildomas kraujo tūris taip pat gali sukelti ir papildomą spaudimą kapiliaruose, todėl jie gali išsiplėsti. Taigi planuojant naujos gyvybės atsiradimą, verta pagalvoti ir apie pagalbą savo veido odai.
Kaip panaikinti veido raudonį?
Pirmasis žingsnis kovoje su veido raudoniu ir išsiplėtusiais kapiliarais yra prevencija. Kai jau žinote veiksnius, kurie nulemia kapiliarų išsiplėtimą, verta pagalvoti kaip apsaugoti odą nuo žalingo aplinkos poveikio, o savo veido priežiūros rutiną sudėlioti taip, kad naudojamos priemonės padėtų užkirsti kelią galimoms kapiliarų išsiplėtimo pasekmėms.
Tinkamos veido priežiūros priemonės
Rinkitės kremą, subalansuotą Jūsų odos tipui, kuris apsaugotų ją nuo kenksmingų išorinių veiksnių, bei stiprintų natūralią odos apsaugą ir atsparumą. Atkreipkite dėmesį ar Jūsų naudojamas dieninis ir naktinis kremas turi veikliąsias medžiagas, kurios tiktų odos raminimui ir kraujagyslių kapiliarų uždegimo mažinimui bei paraudimo prevencijai. Veido priežiūros priemonės, kurios apsaugo odą nuo paraudimo ir uždegimo, išlaikydamos odą glotnią ir sudrėkintą, gali būti puikūs pagalbininkai kovoje su kapiliarų išsiplėtimu ir veido raudoniu.
Taip pat nepamirškite palepinti odos profesionaliomis procedūromis, kaip DE-SENSE procedūra, kuri gali būti nuostabi atgaiva į hiper-jautrumą linkusiai odai ir padėti kovoje su laikinu arba nuolatiniu paraudimu.
Daugiau informacijos apie DE-SENSE procedūrą
Pigmentaciją sumažinti galima ir su profesionaliomis rūgštinėmis procedūromis.
Daugiau informacijos apie rūgštines procedūras
Profesionalų pagalba kovoje su išsiplėtusiais kapiliarais
Liūdnesnė žinia ta, kad kai prevencijai skirtas laikas praeina ir kapiliarai jau yra išsiplėtę, vienintelis būdas pagerinti jų išvaizdą – pašalinti juos profesionaliu lazeriniu gydymu. Gydymas lazeriu, tai saugus ir neskausmingas būdas, sukurtas raudonio mažinimui ir ilgalaikiam kraujagyslių pažeidimų gydymui. Kapiliarus veikiančios lazerinės ar intensyvios pulsinės šviesos procedūros leidžia pagražinti veido odą, nes jau po pirmos procedūros pastebėsite, kad sumažėjo odos uždegimas, susilygino odos atspalvis, o raudonos kraujagyslės pastebimai sumažėjo. Modernieji lazerio spinduliai leidžia džiaugtis sveikesne, lygesne ir skaistesne oda, apie kokią visada svajojote.