Biorevitalizacija ar mezoterapija: kuo skiriasi?
Dažnai grožio specialistai mini mezoterapijos ir biorevitalizacijos sąvokas. Nenuostabu, nes tai dvi labai populiarios ir veiksmingos odos priežiūros procedūros, skirtos odos atjauninimui. Visgi pažiūrėjus atidžiau, procedūros skiriasi ir jei dar nežinote kuo, arba tiesiog domitės, kuri (ar kurios!) iš jų geriausiai tiktų Jums, skaitykite toliau ir sužinosite apie šių procedūrų panašumus, skirtumus, bei panaudojimo galimybes.
Kada rekomenduojama mezoterapija?
Mezoterapija yra dažniausiai injekcinė procedūra, rekomenduojama įvairioms kosmetinėms ir medicininėms problemoms spręsti. Jos esmė – vitaminų, fermentų, amino rūgščių ir kitų naudingų medžiagų kompleksai, suleidžiami į vidurinį odos sluoksnį. Mezoterapija rekomenduojama:
- Odos atjauninimui: mezoterapija gali padėti atgaivinti pavargusią, papilkėjusią odą, skatindama kolageno ir elastino gamybą.
- Celiulito ir riebalų mažinimui: procedūra gali padėti sumažinti celiulitą ir stabdo jo atsiradimą bei mažina riebalų sankaupas ypač pilvo, šlaunų, sėdmenų ir rankų srityse.
- Plaukų slinkimo stabdymui: mezoterapija taip pat naudojama alopecijos (plaukų slinkimo) gydymui, suleidžiant reikalingas medžiagas tiesiai į galvos odą.
- Strijų ir randų mažinimui: mezoterapija gali pagerinti strijų ir randų būklę, skatindama odos ląstelių regeneraciją.
Kada rekomenduojama biorevitalizacija?
Biorevitalizacija yra skirta odos atjauninimui, naudojant hialurono rūgšties pagrindu pagamintas injekcijas. Ši procedūra rekomenduojama:
- Saulės pažeistos odos atgaivinimui: UV spinduliai nulemia priešlaikinį odos senėjimą ir pažeidimus. Ši procedūra padeda atstatyti ir drėkinti saulės pažeistą odą.
- Pagalba odos senėjimo požymiams mažinti ir odos senėjimo prevencijai: su amžiumi oda praranda jaunatvišką elastingumą ir drėgmę. Hialurono rūgštis leidžia atstatyti odos drėgnumą, suteikia jai gyvybingumo bei leidžia užkirsti kelią būsimų senėjimo požymių atsiradimui.
- Smulkios raukšlių ir linijų naikinimui: biorevitalizacija labai efektyviai mažina smulkias raukšles ir linijas, ypač aplink akis, burną ir kaktą.
- Odos elastingumo gerinimui: hialurono rūgštis leidžia pagerinti odos stangrumą ir elastingumą.
Mezoterapijos ir biorevitalizacijos skirtumai
Mezoterapija labiau tinka jaunai odai. Jei pradedama pakankamai anksti, mezoterapija yra labai veiksminga senėjimo prevencijai. Biorevitalizacija veiksmingiausia pacientams, kuriems daugiau nei 30 metų arba kurie turi pažengusių senėjimo požymių.
Biorevitalizacijos ir mezoterapijos procedūros iš tikrųjų yra gana panašios, bet turi ir savus skirtumus, kaip injekcijos gylis, ir laikotarpis, per kurį procedūra turi būti kartojama.
Biorevitalizacijos atveju, injekcijos yra šiek tiek gilesnės, nes injekciniame kokteilyje yra labai koncentruota, didelės molekulinės masės, hialurono rūgštis, kuri suleidžiama į gilesnius odos sluoksnius. Hialurono rūgštis odoje taip išlieka ilgą laiką, o mezoterapijos komponentams tai nebūtinai reikalinga.
Dažniausiai biorevitalizacijos rezultatams reikia mažiau procedūrų, o ir laikas tarp procedūrų – palyginti su mezoterapija – yra ilgesnis.
Ar galima šias procedūras derinti tarpusavyje?
Siekiant paveikaus ir ilgalaikio odos atjauninimo efekto, mezoterapijos ir biorevitalizacijos procedūras galima derinti tarpusavyje. Abi procedūras galima kaitalioti arba naudoti kartu, pagal specialisto sudarytą planą. Derinant šias procedūras galima spręsti platesnį odos problemų spektrą, o patyręs dermatologas gali sukurti individualų odos atstatymo planą, apimantį abi procedūras, atsižvelgiant į konkrečius odos poreikius ir problemas.
Pabaigai verta paminėti, kad abi procedūros panašios tuo, kad veikliosios medžiagos vidurinius odos sluoksnius pamaitina injekcijų pagalba (abi procedūros gali būti ir beadatinės). Esminis skirtumas yra tai, kas suleidžiama ir kokio rezultato galima tikėtis. Jei norite būti tikri, kuri iš jų geriausiai atsakytų Jūsų odos poreikius, pasitarkite su kvalifikuotu dermatologu, kuris patars kas geriausiai padėtų pagerinti Jūsų odos išvaizdą ir išspręsti esamas problemas.